Fulbright Slovak Scholar Program

nový cyklus podávania prihlášok + pozvánka na webinár


07. 06. 2022 08.09 hod.

Fulbrightova komisia otvorila nový cyklus podávania prihlášok na Fulbright Slovak Scholar Program – 3-6 mesačný grant pre vysokoškolských pedagógov, vedecko-výskumných pracovníkov a odborníkov z praxe.

Majú tak príležitosť realizovať vedecký výskum alebo prednášať na vysokej škole alebo výskumnej inštitúcii v USA podľa ich výberu. Prihlášky je možné podávať vo všetkých študijných a vedeckých odboroch okrem projektov v odboroch, kde sa vyžaduje priamy kontakt s pacientmi (klinická medicína). Termín uzávierky podávania prihlášok na akademický rok 2023-24 je 17. októbra 2022.

Všetky podrobné informácie sa dozviete na našej (novej) www.fulbright.sk.

Keďže ale vieme, že podanie prihlášky stojí čas a energiu, pripravili sme si pre záujemcov o štipendium informačný webinár, ktorý tento program podrobne predstaví (aké sú kritériá, čo štipendium pokrýva, ako o štipendium požiadať a na čo sa pripraviť). Na webinár sa pripoja aj aktuálni štipendisti – Štefan Tkáč (University of Arizona) a Mária Havelková (California Western School of Law), aby sa záujemci priamo ich mohli opýtať všetko, čo ich zaujíma. Webinár sa uskutoční 21.júna 2022 o 17:00 hod. Je potrebné sa vopred zaregistrovať. Registrácia je otvorená do 21.júna do 12:00 CEST.

Registračný link: https://forms.gle/Z3zBtUBrVHwYeaHJ7