GRATULUJEME DOCENTKE ELIŠKE KUBÍKOVEJ

Mimoriadne ocenenie v 16. ročníku podujatia Slovenka roka 2024


24. 06. 2024 12.20 hod.

 

Mimoriadne ocenenie v 16. ročníku podujatia Slovenka roka 2024 získala doc. et doc. MUDr. Eliška Kubíková, PhD., MPH, ktorá pôsobí ako zástupkyňa prednostu Anatomického ústavu LF UK a študijná poradkyňa pre študentov všeobecného lekárstva v 1. ročníku.

Laureátkou sa stala za odborné vedenie študentov v projekte Veľvyslanectvo mladých, ktorých pripravuje na dráhu špičkových odborníkov. Mnohí jej študenti vytvorili úspešné projekty a startupy, ktoré prinášajú úžitok pacientom a lekárom nielen na Slovensku, ale aj na celom svete.

„Veľmi som rada, že študenti Lekárskej fakulty UK sa opakovane stali víťazmi,“ uviedla docentka Eliška Kubíková. V príhovore spomenula Tomáša Brngála s projektom 3D virtuálna anatómia, Dominika Kadlubjaka, ktorý vyrobil špeciálny respirátor, Mareka Kajana s anatomickými obrázkami, Victora Ibaru s mobilným online doktorom či Tomáša Krištofa s modelom tlčúceho srdca. „Nebyť talentovaných študentov, ktorí sa zhostili týchto projektov, určite by som tu nebola,“ dodala.

Pani docentke zo srdca gratulujeme.