Krištáľové krídlo za rok 2023

Laureátom Krištáľového krídla v kategórii Medicína a veda sa stal náš pán dekan prof. Juraj Payer. Slávnostný galavečer udeľovania cien Krištáľové krídlo najvýznamnejším osobnostiam Slovenska - za uplynulý rok 2023

18. 03. 2024 10.45 hod.

Veľmi nás potešila správa, že laureátom Krištáľového krídla za rok 2023 v kategórii Medicína a veda sa stal náš dekan, profesor Juraj Payer.

Profesor MUDr. Juraj Payer, PhD., MPH, FRCP, FEFIM, je skvelým odborníkom v endokrinológii a v problematike metabolických ochorení kostí. Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva aj ďalším generáciám lekárov a vedcov. „Medicína, veda a vzdelávanie sú tri aspekty mojej práce a sú podobné tým, že si vyžadujú tímovosť a spoluprácu. Ja som mal skvelých učiteľov a pracovníkov počas celého môjho pracovného života,“ uviedol.

Profesor Juraj Payer posledných 20 rokov vedie aj najväčšiu internú kliniku v UNB v Ružinove. „Celý môj pracovný život je spojený s Lekárskou fakultou UK a s Univerzitnou nemocnicou Bratislava a som veľmi šťastný, že môžem momentálne slúžiť ako dekan najstaršej lekárskej fakulty na Slovensku,“ uviedol prof. J. Payer.

Gratulujeme zo srdca.