Medzinárodný úspech našej doktorandky a lekárky V. internej kliniky LF UK a UNB

Krakov - 9. ročník medzinárodnej internistickej konferencie MIRCIM - McMaster International Review Course in Internal Medicine


21. 05. 2024 14.13 hod.

Naša externá doktorandka a lekárka V. internej kliniky LF UK a UNB MUDr. Simona Pavúková sa v uplynulých dňoch v Krakove zúčastnila na 9. ročníku medzinárodnej internistickej konferencie MIRCIM - McMaster International Review Course in Internal Medicine. S veľkou radosťou a hrdosťou sme prijali správu, že na základe výberu odbornej poroty sa doktorka Simona Pavúková stala víťazkou v kategórií BEST CASE REPORT CONTEST 2024 za Slovensko so svojím posterom s názvom " Športom k tromboembolizmu". Srdečne gratulujeme k tomuto medzinárodnému úspechu a ďakujeme za skvelú reprezentáciu. 

Spracovaná kazuistika je výsledkom práce autorského kolektívu lekárov, dominantne pôsobiacich v Univerzitnej nemocnice Bratislava - V. Internej kliniky LF UK a UNB v Ružinove a I. Internej kliniky LF UK v UNB Staré Mesto.

MIRCIM je spoločná vzdelávacia iniciatíva Katedry medicíny McMaster University – rodiska medicíny založenej na dôkazoch (EBM) a učenia založeného na problémoch (PBL) – a Poľského inštitútu medicíny založenej na dôkazoch. Organizuje sa v spolupráci s Európskou federáciou vnútorného lekárstva, Medzinárodnou spoločnosťou vnútorného lekárstva, Jagellonskou univerzitou  a Centrom postgraduálneho lekárskeho vzdelávania v Poľsku, v partnerstve s viac ako 40 národnými spoločnosťami vnútorného lekárstva z celého sveta.