Pozvánka na Kongres praktických zručností na LF UK

v sobotu 27. apríla 2024 na LF UK


24. 04. 2024 21.20 hod.

Už v sobotu 27. apríla 2024 sa na Lekárskej fakulte bude konať výnimočné podujatie zamerané na rozvoj praktických zručností u medikov, ako aj u začínajúcich či skúsených lekárov. Ide o vôbec prvé takéto podujatie na pôde našej najstaršej lekárskej fakulty. Brány kongresu budú otvorené pre všetkých prihlásených účastníkov od 8:30. Prosíme vás, aby ste sa zaregistrovali tu.

Lekárske povolanie je náročné práve kvôli obrovskej zodpovednosti za ľudský život, preto mladí lekári potrebujú dostať príležitosť na tréning praktických zručností.

Na tomto podujatí bude mať každý účastník možnosť vyskúšať si množstvo praktických výkonov vďaka početným simuláciám.

Pre účastníkov budú k dispozícii stanoviská, kde si budú môcť natrénovať metódy chirurgického šitia, absolvovať kurz prvej pomoci, vyskúšať si techniky a šitie počas laparoskopie, upevniť si vedomosti z ultrasonografie, vyskúšať simulácie situácií cez virtuálnu realitu a dozvedia sa, ako využívať umelú inteligenciu v medicíne. Stanoviská budú pre účastníkov dostupné od 10:30 do 17:00 hod.

Paralelne budú prebiehať prednášky na zaujímavé témy z oblasti klinickej medicíny. Viac informácií nájdete v priloženom programe.

Hovoriť budeme tiež o témach týkajúcich sa finančnej gramotnosti a manažmentu. Návštevníci kongresu sa majú na čo tešiť. 

Kongres praktických zručností otvoria spolu s dekanom LF UK prof. MUDr. Jurajom Payerom, PhD., ministerka zdravotníctva JUDr. Zuzana Dolinková, štátny tajomník Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Mgr. Róbert Zsembera, prorektorka UK v Bratislave doc. RNDr. Eva Víglašová, PhD., a riaditeľ Univerzitnej nemocnice Bratislava MUDr. Alexander Mayer, PhD.

Program kongresu

Srdečne pozývame všetkých nadšencov lekárskeho povolania, aby sa 27. 4. 2024 prišli s nami niečo nové naučiť, dozvedieť sa zaujímavé informácie a užiť si tento deň.