Vysokoškolské ligy zachutili medikom

Športové úspechy našich medikov

05. 06. 2019 13.22 hod.

Lekárska fakulta UK v Bratislave, oslavuje tento rok svoju storočnicu a práve v tomto roku sa jej študenti dokázali výrazne presadiť vo vysokoškolských ligách. Úspešné ťaženie medikov začali futsalisti, ktorí dokázali v decembri v konkurencii 13 fakúlt obsadiť prvé miesto. Podobný triumf dosiahli na jar aj florbalisti, ktorí sa tak, ako futsalisti tešili zo zlata po prvýkrát. Vo vysokoškolskej ligy vo florbale zápolilo celkovo 8 fakúlt.
O strieborný úspech pre Lekársku fakultu sa postarali vo volejbale chalani, ktorí po tuhom boji podľahli vo finále Fakulte informačných technológii STU 1:2 na sety. Celkovo súťažilo pod vysokými sieťami 10 fakúlt.
Druhým miesto sa pýšia aj plavci zo Špitálskej 24. V plaveckej lige súťažilo 13 fakúlt a do konečného hodnotenia sa sčítavali body za ženský a mužský tím. Naše dievčatá boli dokonca prvé, čo sa týka bodov, no pri sčítaní bodov s mužským tímom si LF vyplávala celkovú druhú priečku.
O tom, že medici vedia dobre kopať do lopty sa presvedčili aj súperi vo vysokoškolskej lige vo futbale. Po futsalovom zlate sa tento krát museli medici uspokojiť v konkurencii 10 fakúlt s tretím miestom, keď prvé dve miesta obsadili fakulty z Ekonomickej univerzity. Futbalisti sa postupne stretli s deviatimi súpermi, pričom zvíťazili 6 krát, raz remizovali a 2 krát prehrali.
Medailové umiestnenia zviditeľnili Lekársku fakultu nie len v rámci bratislavského, ale aj v rámci slovenského univerzitného športu, nakoľko organizátorom a garantom je Slovenská asociácia univerzitného športu. Tak úspešne umiestnenie sa medikom v rámci jedného školského roku zatiaľ v dlhej histórii vysokoškolských líg nepodarilo nikdy dosiahnuť.

Zlatý tím LF UK – VŠ liga florbal 2018/19
Horný rad zľava: Pavol Hrebeňár, Marko Horváth, Tomáš Taraba
Stredný rad zľava: Adrián Hrebeňár, Martin Pekarčík, Dominik Mikeska, Viliam Glonek, Tomáš Sloboda, Matej Šmida, Michal Birás, Maroš Kovaľ, Peter Sečanský, Maroš Ďurana, Martin Zloch
Dolný rad zľava: Michal Gašparovič, Slavomír Král, Marko Pauhof

Strieborný tím LF UK – VŠ liga volejbal 2018/19
Horný rad zľava : Miloš Lajmon, Igor Podmajerský, Lukáš Bartoš, Adam Grivalský, Michal Holčík, Peter Malachovský, Juraj Kočan, Ján Beracka.
Dolný rad zľava: Aďo Mesiarik, Filip Mertiňák, Ivan Fuljer, Matúš Jančovič.

Strieborný tím LF UK – VŠ liga plávanie 2018/19
Horný rad zprava: Katarína Gunárová, Lukáš Melicháč, Martin Cibula, Igor Podmajerský, Henrich Krč
(tréner/vedúci tímu), Dávid Keresztényi,
Dolný rad zprava: Natália Kubisová, Eva Páleníková, Hana Poljaková, Tatiana Španková, Lucia Ledererová, Dominika Meňušová, úplne dole: Dalibor Fedák
Na fotke chýbajú: Malvína Mikešová, Petra Raučinová, Natália Plešová, Adam Raus, Adam Gallas, Jaroslav Kucej

Bronzový tím LF UK – VŠ liga futbal 2018/19
Horný rad zľava: Juraj Ganaj, Adam Matejčík, Andrej Poljak, Viktor Bódi, Matej Matejčík, Dávid Marsal, Peter Kendereš, Tomáš Čabák a Róbert Važan
Dolný rad zľava: Dušan Kvasna, Jozef Volček, Vladimír Grús, Jozef Poláček, Dominik Sládek a Dominik Klein
Na fotke chýbajú: Martin Maňovský, Benjamín Špánik, Peter Hraboš, Adrian Szorád, Hencze Bence, Ľubomír Vaľko, Daniel Galbavý, Jozef Žiak, Marek Zechmeister, Tobiaš Záhumenský, David Timothy Krta a Marián Pacák

Zlatý tím LF UK – VŠ liga futbal 2018/19
Horný rad zľava: Andrej Poljak, Viktor Bódi, Martin Maňovský, Dávid Marsal, David Krta, Jozeg Žiak, Martin Vereš.
Stredný rad: Tomáš Rác, Matej Matejčík, Michal Vodecký, Vlado Grús, Juraj Ganaj.
Spodný rad: Róbert Važan – tréner, Filip Urbanovský