XLIV. Dni lekárskej biofyziky - pozvánka

31. mája - 2. júna 2023 Kongresove centrum SAV Academia v Starej Lesnej


11. 04. 2023 14.09 hod.

Vážení a milí priatelia, vážené kolegyne, vážení kolegovia,

srdečne Vás pozývame na XLIV. Dni lekárskej biofyziky, ktoré sa budú konať v dňoch 31. mája - 2. júna 2023 (streda-piatok) v Kongresovom centre SAV Academia v Starej Lesnej (https://kcacademia.sav.sk/). KC SAV Academia je situované v podnoží masívu Lomnický Štít vo východnej časti Vysokých Tatier. Nachádza sa na hranici Tatranského národného parku, v tichom prostredí neďaleko Tatranskej Lomnice a Starého Smokovca. Veríme, že táto lokalita bude pre Vás atraktívna vzhľadom k príjemnému prostrediu a pestrej palete možností využitia voľného času.

Dni lekárskej biofyziky každoročne usporadúva jedno z pracovísk lekárskej fyziky a biofyziky na lekárskych fakultách v ČR a SR. Tradícia tejto vedeckej konferencie bola založená naším pracoviskom už v r. 1978, kedy sa konali I. Dni lekárskej biofyziky v Modre-Harmónii a s vynechaním kovidového obdobia pretrvala dodnes.

Na konferencii si pripomenieme 100. výročie založenia Ústavu pre lekársku fyziku (1923) na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave, ktorého priamym pokračovateľom je náš ústav.

Témami budú otázky vedeckého výskumu a výučby lekárskej biofyziky, telemedicína, simulácie a virtuálna medicína.

Bude to skvelá príležitosť nadviazať nové, resp. obnoviť pracovné väzby v pedagogickej i vedeckej oblasti, ako aj neformálne kontakty v rámci spoločenského programu, ktorý je už neodmysliteľnou súčasťou našich stretnutí.

Budeme radi, ak naše pozvanie prijmete a vo Vašom programe si rezervujete na túto konferenciu čas. Všetci sa tešíme na Vašu účasť.

 

Ďalšie podrobnosti nájdete na webovej stránke XLIV. Dní lekárskej biofyziky: www.44dlb.sk

 

So srdečným pozdravom

Doc. RNDr. Martin Kopáni, PhD.,
predseda organizačného a programového výboru XLIV. DLB