Deň otvorených dverí

Navštívte nás počas Dňa otvorených dverí!

Máte radi biológiu či chémiu a zvažujete, čo študovať po strednej škole? Nebojíte sa veľkých výziev a rozmýšľate nad medicínou? Poďte sa k nám pozrieť a presvedčte sa, či je pre vás tým pravým odborom. Zo všetkých lekárskych fakúlt na Slovensku máme najdlhšie skúsenosti so vzdelávaním budúcich lekárov. Našu výuku neustále zlepšujeme a  zavádzame nové interaktívne metódy, ktoré študenti veľmi oceňujú. Chcete vedieť viac? Navštívte nás 20. apríla 2024 na Dni otvorených dverí LF UK a presvedčte sa na vlastné oči a uši, že u nás je jednoducho super.

Na Deň otvorených dverí sme si pre vás pripravili bohatý program a množstvo zážitkových aktivít. Prevedieme vás jednotlivými budovami a miestami, ktoré bežný človek nikdy neuvidí. Zoznámite sa so študentmi, ktorí vám odpovedia na všetky zvedavé otázky a možno aj prezradia, čo je na štúdiu na našej fakulte naozaj najlepšie. Vypočujete si prednášky inšpirujúcich pedagógov, tipy a triky, ako sa postupne pripravovať na prijímacie skúšky. Aby ste zakúsili, o čom je medicína, zapojíme vás do zaujímavých simulácií. Preveríte si, ako ste na tom s jemnou motorikou. S našou pomocou si vyskúšate prvý steh a ako urobiť chirurgický uzol. Na špičkovom simulátore si precvičíte, či by ste zvládli aj laparoskopiu. Pripravili sme si pre vás ešte ďalšie aktivity, ale všetko nebudeme prezrádzať.

Využite túto aprílovú sobotu naozaj naplno. Príďte nazrieť do našich priestorov, ktoré vychovali najviac slovenských lekárov. Prehliadku začíname o 9:00, 10:30, 12:00 a 13:30. Vstup o 13:30 bude pre záujemcov o štúdium v anglickom jazyku. Z kapacitných dôvodov vás prosíme, aby ste sa zaregistrovali.

Link na registráciu: https://doodle.com/meeting/participate/id/ep9O1Apa/vote

Praktické rady

Kde začíname?

Deň otvorených dverí bude prebiehať vo viacerých našich priestoroch. Začíname v budove Nových teoretických ústavov na Sasinkovej ulici č. 4.

Nové teoretické ústavy LF

Vstúpte a riaďte sa navigačnými tabuľami. Po registrácii si vás prevezme medik, ktorý vás bude sprevádzať. Ak si chcete pozrieť mapu, naskenujte si, prosím, QR kód.

 

Ktorá zastávka MHD je najbližšie k miestu konania?

Potrebujete sa dostať na zastávku Americké námestie. Využite električky č. 3, 4trolejbus č. 47.

Ako sa k vám dostanem?

Ak nie ste z Bratislavy a prídete vlakom:

Zo stanice Nové Mesto nastúpte na električku č. 4. Vystúpte na zastávke Americké námestie.

Ak prichádzate na Hlavnú stanicu, nastúpte na električku č. 1.  Môžete vystúpiť na zastávke STU a prejsť asi 5 minút pešo k našej fakulte, alebo na zastávke Vysoká vystúpite a prejdete kúsok pešo na zastávku Kollárovo námestie. Tam nastúpite na trolejbus č. 47, ktorý vás odvezie na Americké námestie.

Ak prichádzate autobusom na Autobusovú stanicu, nastúpte na autobus č. 70. Prestúpte na Šafárikovom námestí na električku č. 3, vystúpite na Americkom námestí.

Dá sa parkovať pri fakulte?

Áno, ale počet miest je obmedzený. Nezabudnite zaplatiť za parkovanie cez PAAS, mohlo by vás to vyjsť naozaj draho.

Čo ak budem meškať na termín, na ktorý som sa zaregistroval?

Príďte, po registrácii vás priradíme do najbližšej skupiny.

Koľko bude trvať prehliadka?

Pripravili sme si pre vás program na približne dve hodiny.

Môžem chodiť aj po priestoroch LF UK sám?

Nie, neodporúčame to. Lekárska fakulta UK v Bratislave sídli vo viacerých budovách a očakávame, že na DoD sa príde pozrieť mnoho uchádzačov a uchádzačiek, preto je vhodnejšie spoznávať priestory so sprievodom. Takto vám môžeme zaručiť, že sa budete môcť zapojiť aj do pripravených aktivít.

Ak máte ďalšiu otázku k DoD, napíšte nám na dodfmed.uniba.sk